Orologio21-Soggiorna Al Teatro Massimo Villa

  • 54 m²
  • 2 soveværelser
  • 1 badeværelse

16 minutters gåtur fra Mercato Ballarò i Palermo, tilbyder Orologio21-Soggiorna Al Teatro Massimo Villa indkvartering med et tekøkken. Stedet har 2 værelser og 1 badeværelser.

Indkvarteringen ligger 1 km fra centrum af Palermo og i nærheden af Massimo Theater. Det tager 18 minutter til fods for at nå Normannerpaladset. Gæsterne kan nyde middelhaves mellemmåltider og måltider i All'Antico Arco Pub Ristorantino placeret 50 meter væk. Feriehus nyder godt af dens førsteklasses beliggenhed tæt på Palermo Archeological Museum. Villaen ligger ca. 200 meter fra Roma - Poste busstoppestedet og inden for 15 minutters gang fra Palermo Central togstation.

Har du brug for flere muligheder?
Check Top hotels near Orologio21-Soggiorna Al Teatro Massimo Villa Palermo
A Casa Di Antonietta
pris kun for mobil

A Casa Di Antonietta

8.3
Meget godt 103 anmeldelser
9 m fra overnatningsstedet
USD 110 USD 99
pr. nat
Cappellieri Home
pris kun for mobil

Cappellieri Home

9.3
Fantastisk 45 anmeldelser
92 m fra overnatningsstedet
USD 123 USD 111
pr. nat
Caveau
pris kun for mobil

Caveau

8.9
Fremragende 284 anmeldelser
232 m fra overnatningsstedet
USD 86 USD 77
pr. nat
    Sådan kommer du til hotellet

    Lufthavne

    Palermo Lufthavn
    31 km

    Togstationer

    Jernbanestation
    1,3 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkeringsmuligheder

    • Parkering

    I køkkenet

    • Kedel
    • Køkkengrej/ Køkkenredskaber

    På værelser

    • Klimaanlæg
    • Dagligstue
    • Te- og kaffefaciliteter
    • Spisebord

    På badeværelset

    • Gratis toiletartikler

    Enheder

    • Fladskærms TV

    Generelle faciliteter

    • Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder

    Kæledyr

    • Kæledyr tilladt

    Vigtig information

    Indtjekning: fra 08:00 indtil 22:00
    Udtjekning: fra 07:00 indtil 10:00
    Licensnr.19082053C253214,IT082053C2H7P4FGI8
    Ofte stillede spørgsmål
    • Hvad er de mest populære turistattraktioner i nærheden af Orologio21-Soggiorna Al Teatro Massimo Villa?
      Du kan besøge Massimo Theater, som ligger i nærheden af Orologio21-Soggiorna Al Teatro Massimo Villa.
    • Hvad er reglerne for ind- og udtjekning på Orologio21-Soggiorna Al Teatro Massimo Villa?
      Gæster på Orologio21-Soggiorna Al Teatro Massimo Villa skal checke ind senest 22:00 og checke ud senest 10:00.
    • Hvilke restauranter kan vi finde i nærheden af Orologio21-Soggiorna Al Teatro Massimo Villa?
      Restauranter i nærheden af Orologio21-Soggiorna Al Teatro Massimo Villa omfatter Ristorante Pizzeria Ruvolo og Mancia E Fa Manciari.
    • Er Orologio21-Soggiorna Al Teatro Massimo Villa kæledyrsvenlig?
      Ja, kæledyr er normalt tilladt på Orologio21-Soggiorna Al Teatro Massimo Villa, men det er altid bedst at ringe i forvejen for at være sikker.
    • Kan vi nyde den naturskønne udsigt direkte fra denne feriehus?
      Ja, vinduerne på denne feriehus åbner sig mod en udsigt over gaden.
    • Er der et spabad på den villa?
      Ja, den villa har et offentligt spabad.

    Placering

    Map
    I nærheden

    Lufthavne

    Palermo Lufthavn
    31 km

    Togstationer

    Jernbanestation
    1,3 km

    Nærmeste vartegn

    Restauranter i nærheden

    Galleri

    Anmeldelser

    Ingen anmeldelser endnu :(

    Hvis du boede på dette hotel, så del din oplevelse med os, tak

    Skriv anmeldelse

    Skriv anmeldelse

    Hvornår rejste du?

    Dit bedømmelsespoint

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Meget dårligt
    Fremragende

    Dine oplysninger

    Hvor er du fra?
    Tak for det! Tak for at du tog dig tid til at dele din oplevelse. Din anmeldelse vil snart blive offentliggjort
    Gå til anmeldelser
    Anmeldelse er ikke sendt.

    Kontakt os

    Hvis du har brug for mere end 4 værelser, anmod om gruppebestilling.
    Dine oplysninger
    Emne
    Besked
    Orologio21-Soggiorna Al Teatro Massimo Villa Palermo

    Vis på kortet:

    Vartegn
    Anbefalede restauranter
    Offentlig transport
    Tak for din feedback
    Tak, fordi du abonnerer
    Luk